ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στο 0-0 έμεινε η Αναγέννηση Καρδίτσας και ο Πανσερραϊκός, αποτέλεσμα που σηματοδοτεί και τυπικά την άνοδο για την ομάδα της Μακεδονίας στην πρώτη κατηγορία.

Η Αναγέννηση Καρδίτσας ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και δικαιούνταν ένα γκολ χάνοντας σπουδαία διπλή ευκαιρία με τους Ελιβέλτο και Αθανασιάδη, Μετά από σέντρα του Γιάχου ο βραζιλιάνος επιχείρησε να βάλει το γκολ της χρονιάς με "αεροπλανικό" ψαλίδι από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά δεν βρήκε την μπάλα όπως ήθελε. Αυτή στρώθηκε στον Αθανασιάδη αλλά το σουτ που επιχείρησε από το ύψος του πέναλτι κόντραρε με αποτέλεσμα να περάσει λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα.

Στο Β ημίχρονο ο ρυθμός ήταν χαμηλότερος με την ομάδα των Σερρών να επιχειρεί ουσιαστικά να εξασφαλίσει την ισοπαλία και το βαθμό ώστε να ανέβει και μαθημετικά.