ΜΠΑΣΚΕΤ
Typography

Πιο συγκεκριμένα, η ΕΟΚ έδωσε στη δημοσιότητα το πρόγραμμα του Β’ Γύρου, του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών, με την Regular Season να ολοκληρώνεται στις 23 Ιουνίου και τον ΘΕΟΝΗ ΑΣ Καρδίτσας να μαθαίνει και τις κρίσιμες ημερομηνίες και τα σημαντικά παιχνίδια που θα κρίνουν αν οι Κυανόλευκοι θα μπορέσουν να διεκδικήσουν την είσοδο στα πλέι-οφ που οδηγούν στην Basketleague.

Η ομάδα του Κώστα Κομποδιέτα υποδέχεται την Τετάρτη 2 Ιουνίου στο νέο κλειστό γυμναστήριο της Καρδίτσας τον Ολυμπιακό Β', ανοίγοντας δυναμικά την αυλαία του Β' γύρου, ενώ ακολουθεί νέο εντός έδρας ματς με τον Πανερυθραϊκό.

Πρεμιέρα με τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό

Με μια πολύ δυνατή αναμέτρηση ξεκινά ο ΘΕΟΝΗ Α.Σ.Καρδίτσας, καθώς την Τετάρτη στις 5 μ.μ., υποδέχεται στο νέο κλειστό γυμναστήριο της πόλης μας, τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ολυμπιακό. Η αναπτυξιακή ομάδα των «ερυθρολεύκων», με τη νίκη της στον εξ αναβολής αγώνα απέναντι στον Απόλλωνα Πάτρας, πάτησε στην κορυφή της βαθμολογίας και έρχεται στην Καρδίτσα για να διευρύνει το σερί της. Ο ΑΣΚ από την άλλη μεριά, είχε τη δυνατότητα μιας μίνι προετοιμασίας για δέκα ημέρες και πλέον μπαίνει δυναμικά στο Top8 του πρωταθλήματος, στο οποίο θα διεκδικήσει την καλύτερη δυνατή κατάταξη με κύριο στόχο, την είσοδο στα πλέι οφ.

Ζωντανά σε livestreamingo αγώνας

Το παιχνίδι θα διεξαχθεί χωρίς φιλάθλους λόγω των υγειονομικών μέτρων, όμως όλοι οι φίλοι του μπάσκετ, θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ζωντανά τον αγώνα από το κανάλι του ΑΣΚ στο youtube την Τετάρτη 2/6 στις 5 μ.μ. στην παρακάτω διεύθυνση:

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ Α’ ΓΥΡΟΥ (ΣΕ 13 ΑΓΩΝΕΣ):

Ολυμπιακός Β' 24 (11-2)
Απόλλωνας 24 (11-2)
Πανερυθραϊκός 22 (9-4)
Μαρούσι 22 (9-4)
Αμύντας 22 (9-4)
Ελευθερούπολη 22 (9-4)
Παγκράτι 21 (8-5)
ΘΕΟΝΗ ΑΣ Καρδίτσας 20 (7-6)

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Β’ Γύρου της Α2 Ανδρών:

1η αγωνιστική (2/6, 17.00)

ΘΕΟΝΗ ΑΣ Καρδίτσας-Ολυμπιακός B’ Piraeus Bank
Απόλλων Π.-Παγκράτι
Μαρούσι-Αμύντας
Πανερυθραϊκός-Ελευθερούπολη

2η αγωνιστική (5/6, 17.00)

ΘΕΟΝΗ ΑΣ Καρδίτσας-Πανερυθραϊκός
Αγ. Θωμά Μαρούσι-Ελευθερούπολη
Απόλλων Π.-Αμύντας
Ολυμπιακός B’ Piraeus Bank-Παγκράτι

3η αγωνιστική (9/6, 17.00)

Ολυμπιακός B’ Piraeus Bank-Αμύντας
Ελευθερούπολη-Απόλλων Π.
Μαρούσι-Πανερυθραϊκός
Παγκράτι-ΘΕΟΝΗ ΑΣ Καρδίτσας

4η αγωνιστική (12/6, 17.00)

ΘΕΟΝΗ ΑΣ Καρδίτσας-Μαρούσι
Πανερυθραϊκός-Απόλλων Π.
Ελευθερούπολη-Ολυμπιακός B’ Piraeus Bank
Αμύντας-Παγκράτι

5η αγωνιστική (16/6, 17.00)

Πανερυθραϊκός-Ολυμπιακός B’ Piraeus Bank
Μαρούσι-Απόλλων Π.
Ελευθερούπολη-Παγκράτι
Αμύντας-ΘΕΟΝΗ ΑΣ Καρδίτσας

6η αγωνιστική (19/6, 17.00)

ΘΕΟΝΗ ΑΣ Καρδίτσας-Απόλλων Π.
Μαρούσι-Ολυμπιακός B’ Piraeus Bank
Παγκράτι-Πανερυθραϊκός
Ελευθερούπολη-Αμύντας

7η αγωνιστική (23/6)

Απόλλων Π.-Ολυμπιακός B’ Piraeus Bank
Πανερυθραϊκός-Αμύντας
Παγκράτι-Μαρούσι
ΘΕΟΝΗ ΑΣ Καρδίτσας-Ελευθερούπολη

Από τις αναμετρήσεις αυτές θα προκύψει η μία θέση ανόδου που θα είναι απευθείας στη Basketleague, ενώ από τον 2ο μέχρι και τον 5ο θα έχουμε αγώνες play-off για να αναδειχθεί και η ομάδα που θα πάρει το δεύτερο εισιτήριο.

e-max.it: your social media marketing partner

vasilakos sxoleia2

ix7

mbgif2

 

  

!-- Go to www.addthis.com/dashboard to customize your tools -->