ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Παίζοντας εξαιρετικό κατά διαστήματα η Αναγέννηση επικράτησε εύκολα με σκορ 4-0 του ΑΟ Τρίκαλα σε φιλική αναμέτρηση στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι της αναμέτρησης και έδειξαν από τα πρώτα κιόλας λεπτά τις διαθέσεις τους.

Στο 5ο λεπτό μετά από σέντρα ακριβείας του Σταμόπουλου ο Αθανασιάδης με εξαιρετική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γκαρά, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τα κιτρινόμαυρα στο ανεπίσημο ντεμπούτο του.

Ο Μπραμπίγια στο 59' εκτέλεσε το φάουλ από πλάγια θέση και ο Ξέρρας με εξαιρετικό τακουνάκι, έκανε το 2-0.

Στο 68ο λεπτό ο Μπραμπίγια με ωραίο σουτ, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης μετά από ασίστ του Καρανίκα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Μία ακόμη γεμάτη από την Αναγέννηση που έδειξε και πάλι πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο και άφησε υποσχέσεις ενόψει της συνέχειας.