lux7 KATSIKIS OE Karta

 Katsikis Giorgos KARTA  ix6

  karditsapress 4 thebronx cactus stathero plagio

 pilatospano1pilatospano new

 

 

 

ΔΙΑΦΟΡΑ
Typography

Ακόμη μία πολύ σημαντική επιτυχία για τον κολυμβητικό σύλλογο Νηρέα Καρδίτσας και τους κολυμβητές-τριες του προαγωνιστικού τμήματος 9-12 ετών.

Ο σύλλογος συμμετείχε το  Σαββατοκύριακο 7-8/05/22 στη Θεσσαλονίκη στη διεθνή διοργάνωση «ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ 2022» στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο υπό την αιγίδα της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας και της Περιφέρειας της Κεντροδυτικής Μακεδονίας. 25 σύλλογοι έλαβαν μέρος, οι περισσότεροι από τη Μακεδονία και με τις κραταιές δυνάμεις της κολύμβησης (ΠΑΟΚ, ΑΡΗΣ, ΑΣΤΕΡΙΑ, ΗΡΑΚΛΗΣ, ΧΑΝΘ).

Με τον εκπληκτικό αριθμό των 17 χρυσών, 12 αργυρών και 8 χάλκινων από 23 αθλητές-τριες ο Νηρέας Καρδίτσας έκανε πολύ αισθητή την παρουσία του στους αγώνες και κατετάγη στη 2η θέση των μεταλλίων πίσω από τον ΠΑΟΚ που είχε παρουσία με 80 αθλητές. Οι αθλητές-τριες με πολύ ανεβασμένη ψυχολογία έκαναν δυνατές κούρσες και κέρδισαν το θαυμασμό και το σεβασμό από όλους τους συμμετέχοντες. Τα συγχαρητήρια, η χαρά, τα χαμόγελα και τα δάκρυα συγκίνησης ήταν τα χαρακτηριστικά της κερκίδας του Νηρέα.

Οι προπονητές της προαγωνιστικής ομάδας κ. Σαμαράς Δημήτρης και κα Κουτσώνη Νατάσα δηλώνουν απόλυτα ικανοποιημένοι και συνάμα δικαιωμένοι για τη συνεργασία που έχουν με τους αθλητές-τριες και για τον κόπο που καταβάλλουν όλοι μαζί για την επίτευξη των στόχων.

nireas thes 2

nireas thes 2

nireas thes 2

nireas thes 2

nireas thes 2

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ:

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ

Μουσίτσας Θάνος 5ος στα 50μ. ύπτιο και 8ος στα 50μ. ελεύθερο.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ

Γκούλιου Νίκη 3ηκαι χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα,8ηστα 200μ. ελεύθερο και 13η στα 50μ. ελεύθερο.

Κωστοπούλου Μάρθα 9η στα 50μ. πρόσθιο,7η στα 100μ. πρόσθιο και 22η στα 50μ. ύπτιο.

Μπαρούτα Φαίη 2ηκαι αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα, 3ηκαι χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο και5η στα 50μ. ελεύθερο.

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

Αντωνίου Χρήστος 1ος και χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα,1ος και χρυσό μετάλλιο και 2οςκαι αργυρό μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο.

Ζουλούμης Ευθύμης 7ος στα 100μ. ύπτιο, 8ος στα 50μ. πεταλούδα και 36ος στα 50μ. ελεύθερο.

Παπαποστόλου Παναγιώτης 1ος και χρυσό μετάλλιο στα 200μ. ελεύθερο, 9ος στα 50μ. ελεύθερο και 17ος στα 50μ. ύπτιο.

Πετράνης Ραφαήλ 3οςκαι χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο, 5ος στα 50μ. πρόσθιο και 20ος στα 50μ. ελεύθερο.

Στάθης Ηλίας 1οςκαι χρυσό μετάλλιο στα 200μ. Μ.Α., 2ος και αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο και 2ος και αργυρό μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο.

Ταφίλι Άκης 4ος στα 100μ. ύπτιο, 5ος στα 100μ. ελεύθερο και 13ος στα 50μ. ύπτιο.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

Κόζιακα Ειρήνη 4η στα 50μ. ύπτιο, 6η στα 100μ. ύπτιο και 8η στα 50μ. ελεύθερο.

Κωστοπούλου Κατερίνα 2ηκαι αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο, 3ηκαι χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. πρόσθιο και3ηκαι χάλκινο μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο.

Μιχαήλ Ελεονώρα 3ηκαι χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο, 3ηκαι χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο και 3ηκαι χάλκινο μετάλλιο στα 200μ. ύπτιο.

Ποπώλη Μιχαέλα 5η στα 100μ. πρόσθιο, 6η στα 50μ. ύπτιο και9η στα 100μ. ύπτιο.

Τσιανάβα Κωνσταντίνα 1ηκαι χρυσό μετάλλιο στα 400μ. ελεύθερο, 1ηκαι χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα και 2ηκαι αργυρό μετάλλιο στα 200μ. ελεύθερο.

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ

Θεμελής Παναγιώτης 1οςκαι χρυσό μετάλλιο στα 200μ. Μ.Α., 2οςκαι αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πρόσθιο και 4ος στα 100μ. πρόσθιο.

Κατσίκης Αλέξανδρος 2οςκαι αργυρό μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο, 1οςκαι χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο και 1οςκαι χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο.

Μαντές Ανδρέας 1οςκαι χρυσό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα, 1οςκαι χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα και 1ος και χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο.

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ

Κουτσουκιού Μαρίνα 10η στα 50μ. πρόσθιο και 20η στα 200μ. πρόσθιο.

Κοτρώτσιου Δανάη 2ηκαι αργυρό μετάλλιο στα 50μ. ύπτιο,5η στα 100μ. ύπτιο και 5η στα 200μ. ύπτιο.

Πλιάσσα Γεωργία 2ηκαι αργυρό μετάλλιο στα 50μ. πεταλούδα,2ηκαι αργυρό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδακαι 5η στα 200μ. Μ.Α.

Στάθη Μαρίνα 1ηκαι χρυσό μετάλλιο στα 400μ. ελεύθερο, 4η στα 200μ. ελεύθερο και 4η στα 800μ. ελεύθερο.

ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ

Τάντος Ραφαήλ 7ος στα 50μ. πρόσθιο και 11ος  στα 100μ. πρόσθιο.

ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ:

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ

1η θέση και χρυσό μετάλλιο σε σκυταλοδρομία 4Χ100μ. ελεύθερο (Στάθης Ηλίας, ΤαφίλιΡαμαζάν, Παπαποστόλου Παναγιώτης, Αντωνίου Χρήστος).

1η θέση και χρυσό μετάλλιο σε σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Μ.Ο. (ΤαφίλιΡαμαζάν, Πετράνης Ραφαήλ, Στάθης Ηλίας, Αντωνίου Χρήστος).

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ

1η θέση και χρυσό μετάλλιο σε σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Μ.Ο. (Μιχαήλ Ελεονώρα, Κωστοπούλου Κατερίνα, Τσιανάβα Κωνσταντίνα, Ποπώλη Μιχαέλα).

2η θέση και αργυρό μετάλλιο σε σκυταλοδρομία 4Χ100μ. ελεύθερο (Κωστοπούλου Κατερίνα, Κόζιακα Ειρήνη, Μιχαήλ Ελεονώρα, Τσιανάβα Κωνσταντίνα).

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ

1η θέση και χρυσό μετάλλιο σε σκυταλοδρομία 4Χ100μ. Μ.Ο. (Κοτρώτσιου Δανάη, Κουτσουκιού Μαρίνα, Πλιάσσα Γεωργία, Στάθη Μαρίνα).

4η θέση σε σκυταλοδρομία 4Χ100μ. ελεύθερο (Στάθη Μαρίνα, Κουτσουκιού Μαρίνα, Πλιάσσα Γεωργία, Κοτρώτσιου Δανάη).

Χαρακτηριστικό είναι ότι από τους 23 αθλητές-τριες που πήραν μέρος στους αγώνες, 19 κατάφεραν και κατέκτησαν τουλάχιστον ένα μετάλλιο είτε σε ατομικό αγώνισμα, είτε σε ομαδικό!!!

nireas thes 2

Το Δ.Σ. συγχαίρει όλους τους συντελεστές αυτής της μεγάλης επιτυχίας, πρώτα απ΄ όλα τους αθλητές-τριες, τους προπονητές και τους γονείς που έδωσαν βροντερό παρών στις κερκίδες του Ποσειδωνίου Κολυμβητηρίου, στηρίζοντας έμπρακτα και από κοντά τα παιδιά.

 

e-max.it: your social media marketing partner

 

ix7

mbgif2

 

  

pilatos mesa

cactus1

  bronx delivey1

 

 

 

!-- Go to www.addthis.com/dashboard to customize your tools -->