night monimo     panko banner

 

 

  

ΜΠΑΣΚΕΤ
Typography

Πραγματοποιήθηκε σήμερα (19/8) στα γραφεία της ΕΟΚ η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας όπου συμμετέχει για τρίτη διαδοχική χρονιά ο ΑΣ Καρδίτσας.

Δείτε ΕΔΩ την κλήρωση του ΑΣΚ στο κύπελλο Ελλάδος

Η ομάδα της Καρδίτσας κληρώθηκε για τρίτη διαδοχική χρονιά να κάνει πρεμιέρα μπροστά στο κοινό της. Αντίπαλος θα είναι είτε το Παγκράτι, είτε ο Φίλιππος Βέροιας, μιας και ο Ερμής Αγιάς που μπήκε στην κληρωτίδα, πήρε τη wild card λίγο νωρίτερα και θα συμμετάσχει στην Basketleague.

Έτσι, η πρώτη επιλαχούσα ομάδα από τη Β' Εθνική για να αναπληρώσει το κενό των Λαρισαίων είναι το Παγκράτι. Εφόσον η ομάδα από τη συνοικία της Αττικής απορρίψει την πρόσκληση, τότε η αμέσως επόμενη ομάδα είναι ο Φίλιππος Βέροιας.

Η πρώτη αγωνιστική θα λάβει χώρα το Σάββατο 5 Οκτωβρίου, ενώ ιστορικό ενδιαφέρον παρουσιάζει το ματς του ΑΣΚ με τον Ολυμπιακό. Η Καρδίτσα θα υποδεχθεί τους Ερυθρόλευκους στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου.

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα της Α2 Εθνικής κατηγορίας 2019-20:

1η Αγωνιστική - 05/10/19
Ανατόλια - Κόροιβος Αμαλιάδας
ΑΣ Καρδίτσας - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
ΑΟ Αγρινίου- Ψυχικό
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Δάφνη Δαφνίου
Ολυμπιακός - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Χαρίλαος Τρικούπης
Απόλλων Πατρών - Ιπποκράτης Κω
Αμύντας- Οίακας Ναυπλίου

2η Αγωνιστική - 12/10/19
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Ανατόλια
Ψυχικό - ΑΣ Καρδίτσας
Δάφνη Δαφνίου - ΑΟ Αγρινίου
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Χαρίλαος Τρικούπης - Ολυμπιακός
Ιπποκράτης Κω - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Οίακας Ναυπλίου - Απόλλων Πατρών
Κόροιβος Αμαλιάδας - Αμύντας

3η Αγωνιστική - 19/10/19
Ανατόλια- Ψυχικό
ΑΣ Καρδίτσας - Δάφνη Δαφνίου
ΑΟ Αγρινίου- ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Χαρίλαος Τρικούπης
Ολυμπιακός - Ιπποκράτης Κω
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Οίακας Ναυπλίου
Απόλλων Πατρών - Αμύντας
Κόροιβος Αμαλιάδας - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας

4η Αγωνιστική - 26/10/19
Δάφνη Δαφνίου - Ανατόλια
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - ΑΣ Καρδίτσας
Χαρίλαος Τρικούπης - ΑΟ Αγρινίου
Ιπποκράτης Κω - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Οίακας Ναυπλίου - Ολυμπιακός
Αμύντας- Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Απόλλων Πατρών - Κόροιβος Αμαλιάδας
Ψυχικό - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας

5η Αγωνιστική - 02/11/19
Ανατόλια- ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
ΑΣ Καρδίτσας - Χαρίλαος Τρικούπης
ΑΟ Αγρινίου- Ιπποκράτης Κω
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Οίακας Ναυπλίου
Ολυμπιακός - Αμύντας
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Απόλλων Πατρών
Κόροιβος Αμαλιάδας - Ψυχικό
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Δάφνη Δαφνίου

6η Αγωνιστική - 09/11/19
Χαρίλαος Τρικούπης - Ανατόλια
Ιπποκράτης Κω - ΑΣ Καρδίτσας
Οίακας Ναυπλίου - ΑΟ Αγρινίου
Αμύντας- Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Απόλλων Πατρών - Ολυμπιακός
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Κόροιβος Αμαλιάδας
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
Δάφνη Δαφνίου - Ψυχικό

7η Αγωνιστική - 16/11/19
Ανατόλια- Ιπποκράτης Κω
ΑΣ Καρδίτσας - Οίακας Ναυπλίου
ΑΟ Αγρινίου- Αμύντας
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Απόλλων Πατρών
Ολυμπιακός - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Κόροιβος Αμαλιάδας - Δάφνη Δαφνίου
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Χαρίλαος Τρικούπης
Ψυχικό - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων

8η Αγωνιστική - 23/11/19
Οίακας Ναυπλίου - Ανατόλια
Αμύντας- ΑΣ Καρδίτσας
Απόλλων Πατρών - ΑΟ Αγρινίου
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Ολυμπιακός - Κόροιβος Αμαλιάδας
Ιπποκράτης Κω - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
Χαρίλαος Τρικούπης - Ψυχικό
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Δάφνη Δαφνίου

9η Αγωνιστική - 30/11/19
Ανατόλια- Αμύντας
ΑΣ Καρδίτσας - Απόλλων Πατρών
ΑΟ Αγρινίου- Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Ολυμπιακός
Κόροιβος Αμαλιάδας - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Οίακας Ναυπλίου
Ψυχικό - Ιπποκράτης Κω
Δάφνη Δαφνίου - Χαρίλαος Τρικούπης

10η Αγωνιστική - 07/12/19
Απόλλων Πατρών - Ανατόλια
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - ΑΣ Καρδίτσας
Ολυμπιακός - ΑΟ Αγρινίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Κόροιβος Αμαλιάδας
Αμύντας- Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
Οίακας Ναυπλίου - Ψυχικό
Ιπποκράτης Κω - Δάφνη Δαφνίου
Χαρίλαος Τρικούπης - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων

11η Αγωνιστική - 14/12/19
Ανατόλια- Γ.Σ. Ελευθερούπολης
ΑΣ Καρδίτσας - Ολυμπιακός
ΑΟ Αγρινίου- Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Κόροιβος Αμαλιάδας - Χαρίλαος Τρικούπης
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Απόλλων Πατρών
Ψυχικό - Αμύντας
Δάφνη Δαφνίου - Οίακας Ναυπλίου
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Ιπποκράτης Κω

12η Αγωνιστική - 21/12/19
Ολυμπιακός - Ανατόλια
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - ΑΣ Καρδίτσας
ΑΟ Αγρινίου- Κόροιβος Αμαλιάδας
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
Απόλλων Πατρών - Ψυχικό
Αμύντας- Δάφνη Δαφνίου
Οίακας Ναυπλίου - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
Ιπποκράτης Κω - Χαρίλαος Τρικούπης

13η Αγωνιστική - 04/01/20
Ανατόλια- Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
ΑΣ Καρδίτσας - ΑΟ Αγρινίου
Κόροιβος Αμαλιάδας - Ιπποκράτης Κω
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Ολυμπιακός
Ψυχικό - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Δάφνη Δαφνίου - Απόλλων Πατρών
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Αμύντας
Χαρίλαος Τρικούπης - Οίακας Ναυπλίου

14η Αγωνιστική - 11/01/20
ΑΟ Αγρινίου- Ανατόλια
ΑΣ Καρδίτσας - Κόροιβος Αμαλιάδας
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
Ολυμπιακός - Ψυχικό
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Δάφνη Δαφνίου
Απόλλων Πατρών - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
Αμύντας- Χαρίλαος Τρικούπης
Οίακας Ναυπλίου - Ιπποκράτης Κω

15η Αγωνιστική - 18/01/20
Ανατόλια- ΑΣ Καρδίτσας
Κόροιβος Αμαλιάδας - Οίακας Ναυπλίου
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - ΑΟ Αγρινίου
Ψυχικό - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Δάφνη Δαφνίου - Ολυμπιακός
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Χαρίλαος Τρικούπης - Απόλλων Πατρών
Ιπποκράτης Κω - Αμύντας

16η Αγωνιστική - 25/01/20
Κόροιβος Αμαλιάδας - Ανατόλια
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - ΑΣ Καρδίτσας
Ψυχικό - ΑΟ Αγρινίου
Δάφνη Δαφνίου - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Ολυμπιακός
Χαρίλαος Τρικούπης - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Ιπποκράτης Κω - Απόλλων Πατρών
Οίακας Ναυπλίου - Αμύντας

17η Αγωνιστική - 01/02/20
Ανατόλια- Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
ΑΣ Καρδίτσας - Ψυχικό
ΑΟ Αγρινίου- Δάφνη Δαφνίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
Ολυμπιακός - Χαρίλαος Τρικούπης
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Ιπποκράτης Κω
Απόλλων Πατρών - Οίακας Ναυπλίου
Αμύντας- Κόροιβος Αμαλιάδας

18η Αγωνιστική - 08/02/20
Ψυχικό - Ανατόλια
Δάφνη Δαφνίου - ΑΣ Καρδίτσας
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - ΑΟ Αγρινίου
Χαρίλαος Τρικούπης - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Ιπποκράτης Κω - Ολυμπιακός
Οίακας Ναυπλίου - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Αμύντας- Απόλλων Πατρών
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Κόροιβος Αμαλιάδας

19η Αγωνιστική - 22/02/20
Ανατόλια- Δάφνη Δαφνίου
ΑΣ Καρδίτσας - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
ΑΟ Αγρινίου- Χαρίλαος Τρικούπης
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Ιπποκράτης Κω
Ολυμπιακός - Οίακας Ναυπλίου
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Αμύντας
Κόροιβος Αμαλιάδας - Απόλλων Πατρών
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Ψυχικό

20η Αγωνιστική - 29/02/20
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Ανατόλια
Χαρίλαος Τρικούπης - ΑΣ Καρδίτσας
Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Αγρινίου
Οίακας Ναυπλίου - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Αμύντας- Ολυμπιακός
Απόλλων Πατρών - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Ψυχικό - Κόροιβος Αμαλιάδας
Δάφνη Δαφνίου - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας

21η Αγωνιστική - 07/03/20
Ανατόλια- Χαρίλαος Τρικούπης
ΑΣ Καρδίτσας - Ιπποκράτης Κω
ΑΟ Αγρινίου- Οίακας Ναυπλίου
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Αμύντας
Ολυμπιακός - Απόλλων Πατρών
Κόροιβος Αμαλιάδας - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
Ψυχικό - Δάφνη Δαφνίου

22η Αγωνιστική - 14/03/20
Ιπποκράτης Κω - Ανατόλια
Οίακας Ναυπλίου - ΑΣ Καρδίτσας
Αμύντας- ΑΟ Αγρινίου
Απόλλων Πατρών - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Ολυμπιακός
Δάφνη Δαφνίου - Κόροιβος Αμαλιάδας
Χαρίλαος Τρικούπης - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Ψυχικό

23η Αγωνιστική - 21/03/20
Ανατόλια- Οίακας Ναυπλίου
ΑΣ Καρδίτσας - Αμύντας
ΑΟ Αγρινίου- Απόλλων Πατρών
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Κόροιβος Αμαλιάδας - Ολυμπιακός
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Ιπποκράτης Κω
Ψυχικό - Χαρίλαος Τρικούπης
Δάφνη Δαφνίου - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων

24η Αγωνιστική - 28/03/20
Αμύντας- Ανατόλια
Απόλλων Πατρών - ΑΣ Καρδίτσας
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - ΑΟ Αγρινίου
Ολυμπιακός - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Κόροιβος Αμαλιάδας
Οίακας Ναυπλίου - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
Ιπποκράτης Κω - Ψυχικό
Χαρίλαος Τρικούπης - Δάφνη Δαφνίου

25η Αγωνιστική - 04/04/20
Ανατόλια- Απόλλων Πατρών
ΑΣ Καρδίτσας - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
ΑΟ Αγρινίου- Ολυμπιακός
Κόροιβος Αμαλιάδας - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Αμύντας
Ψυχικό - Οίακας Ναυπλίου
Δάφνη Δαφνίου - Ιπποκράτης Κω
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Χαρίλαος Τρικούπης

26η Αγωνιστική - 11/04/20
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Ανατόλια
Ολυμπιακός - ΑΣ Καρδίτσας
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - ΑΟ Αγρινίου
Χαρίλαος Τρικούπης - Κόροιβος Αμαλιάδας
Απόλλων Πατρών - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
Αμύντας- Ψυχικό
Οίακας Ναυπλίου - Δάφνη Δαφνίου
Ιπποκράτης Κω - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων

27η Αγωνιστική - 15/04/20
Ανατόλια- Ολυμπιακός
ΑΣ Καρδίτσας - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Κόροιβος Αμαλιάδας - ΑΟ Αγρινίου
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
Ψυχικό - Απόλλων Πατρών
Δάφνη Δαφνίου - Αμύντας
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Οίακας Ναυπλίου
Χαρίλαος Τρικούπης - Ιπποκράτης Κω

28η Αγωνιστική - 25/04/20
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Ανατόλια
ΑΟ Αγρινίου- ΑΣ Καρδίτσας
Ιπποκράτης Κω - Κόροιβος Αμαλιάδας
Ολυμπιακός - Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - Ψυχικό
Απόλλων Πατρών - Δάφνη Δαφνίου
Αμύντας- ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
Οίακας Ναυπλίου - Χαρίλαος Τρικούπης

29η Αγωνιστική - 02/05/20
Ανατόλια- ΑΟ Αγρινίου
Κόροιβος Αμαλιάδας - ΑΣ Καρδίτσας
Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας - Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω
Ψυχικό - Ολυμπιακός
Δάφνη Δαφνίου - Γ.Σ. Ελευθερούπολης
ΑΟ Τρίτων Σεπολίων - Απόλλων Πατρών
Χαρίλαος Τρικούπης - Αμύντας
Ιπποκράτης Κω - Οίακας Ναυπλίου

30η Αγωνιστική - 09/05/20
ΑΣ Καρδίτσας - Ανατόλια
Οίακας Ναυπλίου - Κόροιβος Αμαλιάδας
ΑΟ Αγρινίου- Παγκράτι ή Φίλιππος Βέροιας
Διαγόρας Δρυοπιδέων Αιγάλεω - Ψυχικό
Ολυμπιακός - Δάφνη Δαφνίου
Γ.Σ. Ελευθερούπολης - ΑΟ Τρίτων Σεπολίων
Απόλλων Πατρών - Χαρίλαος Τρικούπης
Αμύντας- Ιπποκράτης Κω

e-max.it: your social media marketing partner

  

 

 

 giovannis final orizontio 1

  

giovani teliki

 kafes2

 night monimo