night monimo     vasilakos orthio

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με τα φαβορί να επικρατούν και να κατακτούν τα επόμενα έξι εισιτήρια για τη Γ' Φάση του κυπέλλου ΕΠΣΚ «Ανδρέας Γεωργίου» 2019-20 ολοκληρώθηκε η δεύτερη ημέρα της Β' Φάσης της διοργάνωσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α.Ο Κρανέας – Α.Σ Αναγέννηση 1-5 (0-4 ημίχρονο) - (60' πεν. Β. Κανιούρας - 4' Μυργιώτης, 10' Κουτρομάνος, 13', 37' Τσιάκος, 70' Ντόβας)

Α.Ο Αστέρας – Π.Ο Παλαμαϊκή 5-0 (2-0 ημίχρονο) - (44' Μερεντίτης, 45+1' Τζερτζελάς, 51' Τσιχαράπης, 67' Παπαδημητρόπουλος, 86' Θ. Καραγιάννης)

Ατρόμητος Παλαμά – Α.Ο Αγναντερού 1-0 (0-0 ημίχρονο) - (85' πεν. Αλ. Κόκκινος)

Νέα Νίκη Καμινάδων – Ηρακλής Σοφάδων 0-4 (0-2 ημίχρονο) - (35', 43', 55' Κ. Τσακίρης, 49' Τ. Ζάγκος)

Α.Ο Σελλάνων – Αστήρ Βλοχού 8-0 (5-0 ημίχρονο) - (Μπακρατσάς x2, Λούγκος, Χάδιαρης, Διπλάρης, Μπιτέλης, Κοντός, Καλφούτζος)

Αστέρας Δασοχωρίου – Α.Ο Ασπίδα 8-2 (3-0 ημίχρονο) - (Ισούφης, Ραμαντάνης x3, Κούλπας x2, Ασλάνογλου x2 - Μ. Κοντός, Γουλόπουλος)

Άρης Καρδίτσας – Α.Ε Καππαδοκικού 2-4 (παράταση ,1-1 κ..α  0-0 ημίχρονο) - (56΄ Ι. Μπαλάφας, 102 ' Γιαπαλής - 63' πεν. Αχ. Μαντέλας, 98΄, 110' Σήφης Ασλάνογλου, 118' Καρατζόγλου)

Ταυρωπός – Α.Ε Καρποχωρίου (1-0 ημίχρονο) - (38' Κυριαζής)

Δείτε ΕΔΩ το ρεπορτάζ των χθεσινών αναμετρήσεων

Κυριακή 8-9-2019

ΑΟΚ – Απόλλων Μακρυχωρίου 0-4 (0-2 ημίχρονο) - (42' Ξέρρας, 44', 61' Λεβαντσιώτης, 74' Νούσιας) - (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΕΔΩ)

Μαυραϊκή – Νεφέλη Καλλιθήρου 6-0 (2-0 ημίχρονο) - (Αθ. Μαντέλας x3, Δημ. Τσακίρης, Σ. Πολύζος, Ευ. Μπαντής)

Α.Σ. Αργιθέας – Ερμής Μαυραχάδων 5-0 (2-0 ημίχρονο) - (16' Κ. Μουσαφείρης, 28' Κ. Μπίχτας, 54' Ν. Σταμούλης, 62' Ηλ. Μπρέλλας, 90' Ηλ. Κίσσας)

Διγενής Αρτεσιανού – Α.Ο Φύλλου 0-1 παρ. (0-0 κ.α.) - (113' αυτ. Κατσέλος) - (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ ΕΔΩ)

Προδρομιακός – Α.Ο Μαγούλας 2-2 κ.α., 2-2 παρ, 5-4 πεν. (0-2 ημίχρονο) - (60' αυτ. Βακουφτσής, 76' πεν. Σωτ. Κωστόπουλος - 19' Ευ. Μάγγος, 33' Κ. Παύλου)

Α.Ε Λεονταρίου – Θεσσαλικός Ματαράγκας 0-3 (0-1 ημίχρονο) - (22' φάουλ, 66' Κ. Κάκκος, 59' Φ. Καραγιαννάκης)

ΑΟΚ – Απόλλων Μακρυχωρίου
Ο Απόλλων Μακρυχωρίου συνάντησε αντίσταση από τον ΑΟΚ μέχρι και το πρώτο 40λεπτο, όπου λίγο οι επεμβάσεις του Αναστασίου, λίγο η συμπαγής αμυντική τακτική των νεαρών παιχτών του Θύμιου Σδρόλια κράτησαν το μηδέν. Ωστόσο, ένα δυνατό σουτ του Ξέρρα στο 42' έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βασίλη Ταχτιντή, ενώ ο νεαποκτηθείς Λεβαντσιώτης με εναέρια προβολή μετά από όμορφο συνδυασμό, πρόλαβε τον Αναστασίου και έκανε δύο λεπτά αργότερα το 0-2 του ημιχρόνου για τους φιλοξενούμενους. Στην επανάληψη, άλλα δύο τέρματα, το δεύτερο προσωπικό του Λεβαντσιώτη και ένα του Νούσια ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 0-4.

aok apollwn makryxwriou 2019 20 kypello 3

Μαυραϊκή – Νεφέλη Καλλιθήρου
Όπως τελείωσε την περυσινή σεζόν, έτσι άρχισε και τη φετινή η Μαυραϊκή...Μπήκε «σίφουνας» στο πρώτο επίσημό της ματς στο Δημοτικό Στάδιο Σοφάδων και επικράτησε με 6-0 της Νεφέλης, έχοντας προβάδισμα 2-0 στο ημίχρονο. Χατ-τρικ σημείωσε ο Θανάσης Μαντέλας κι από ένα γκολ πέτυχαν οι Σωτήρης Πολύζος, Δημήτρης Τσακίρης και Βαγγέλης Μπαντής.

Α.Σ. Αργιθέας – Ερμής Μαυραχάδων
Αν και οι δύο ομάδες είναι νεοφώτιστες στην Α1 και μάλιστα ο Ερμής ως πρωταθλητής Β1 ΕΠΣΚ, αυτό δε φάνηκε στο γήπεδο, καθώς ο ΑΣ Αργιθέας έκανε...«περίπατο» κόντρα στον Ερμή Μαυραχάδων. Ο νεαρός Κοσμάς Μουσαφείρης έκανε το 1-0 στο 16', ενώ ο Κώστας Μπίχτας στο 28' έδωσε σαφές προβάδισμα πρόκρισης στους γηπεδούχους. Στο 54' ο Νίκος Σταμούλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ο νεαρός Ηλίας Μπρέλλας στο 62' σημείωσε το 4-0, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στην εκπνοή με τέρμα του Ηλία Κίσσα.

Α.Ε Λεονταρίου – Θεσσαλικός Ματαράγκας
Με τις δύο ομάδες να ακολουθούν διαφορετικά δρομολόγια σε ό,τι αφορά τις κατηγορίες που συμμετέχουν, ο νεοφώτιστος στην Α' ΕΠΣΚ Θεσσαλικός Ματαράγκας κατάφερε να νικήσει με 0-3 και να προκριθεί στην έδρα της ΑΕ Λεονταρίου που υποβιβάστηκε φέτος στην Α1 ΕΠΣΚ. Ο Κώστας Κάκκος με όμορφη εκτέλεση φάουλ στο 22' έκανε το 0-1, ενώ στο 59' ο Φιλάρετος Καραγιαννάκης με μακρινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Το τελικό 0-3 για την ομάδα του Βασίλη Κούκλη σημείωσε και πάλι ο Κάκκος στο 66'.

Διγενής Αρτεσιανού – Α.Ο Φύλλου
Ματς με χαμηλό τέμπο και λίγες φάσεις μπροστά στα καρέ των δύο ομάδων. Στο α' ημίχρονο ο Παναγιώτης Αδάμος από θέση δεξιά μπήκε στην περιοχή και σούταρε άουτ, ενώ ο ΑΟΦ είχε μία καλή στιγμή με τον Γώγο. Στο β' μέρος δεν άλλαξε τίποτα με αποτέλεσμα το ματς να οδηγηθεί στην παράταση. Το σκηνικό παρέμεινε ίδιο κι ενώ φαινόταν ότι η πρόκριση θα κρινόταν στα πέναλτι, τελικά στο 113' ένα αυτογκόλ του Πέτρου Κατσέλου που στάθηκε άτυχος μετά από εκτέλεση κόρνερ, χάρισε το εισιτήριο για τη «Φάση» των «16» στους φιλοξενούμενους του Βασίλη Τζέλλου.

digenis artesianou ao fyllou kypello epsk 2019 20 8

Προδρομιακός – Α.Ο Μαγούλας
Συγκλονιστικό ματς στον Πρόδρομο! Ο ΑΟ Μαγούλας ήταν «αγκαλιά» με την πρόκριση για ένα ημίχρονο, ωστόσο, ο Προδρομιακός ισοφάρισε στην κανονική διάρκεια κάνοντας το 0-2, 2-2 και μετά την «άσφαιρη» παράταση το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι όπου με πρωταγωνιστή τον τερματοφύλακα Τσιόπουλο, οι γηπεδούχοι προκρίθηκαν με σκορ 5-4! Ο νεοφώτιστος στην Α1 ΕΠΣΚ, ΑΟΜ, προηγήθηκε στο 19' με τον Βαγγέλη Μάγγο και ο Κώστας Παύλου στο 33' έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους. Στο β' ημίχρονο και με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, το αυτογκόλ του Αντ. Βακουφτσή και η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σωτήρη Κωστόπουλου στο 76' έδωσαν στους γηπεδούχους του Μπάμπη Παπαδημητρίου το δικαίωμα να διεκδικήσουν την πρόκριση στο έξτρα 30λεπτο και έπειτα στη διαδικασία των πέναλτι, καθώς ισοφάρισαν σε 2-2! Εδώ να σημειώσουμε ότι ο ΑΟΜ στο 48' έμεινε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Αβραμίδη, ενώ στο 89' ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα στην περιοχή του Μανούκα, χωρίς ωστόσο να υποδειχθεί κάποια παράβαση.