Νίκη για τους άντρες, ήττα για τις γυναίκες του ΣΠΑΚ

ΒΟΛΕΥ

Επιδεικνύοντας μαχητικό πνεύμα ο ΣΠΑΚ επικράτησε εύκολα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επί της  Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ το απόγευμα του Σαββάτου 18/11 με 0-3 σετ.

Η ομάδα της Καρδίτσας πήρε το πρώτο με 25-22, άνετα το δεύτερο 25-7, ενώ το τρίτο εξελίχθηκε σε ντέρμπι 33-31.Ο στόχος τις ομάδας είναι να επανέλθει στην Α2 έχοντας συνέπεια δουλειάς τόσο μέσα από τις καθημερινές προπονήσεις αλλά και από τα επίσημα παιχνίδια.
ΣΠΑΚ(Αλεξίου Φ.)Παπαγεωργίου,Φατόλας(λ),Ρεζκ,Σφακιανάκης,Χειμωνέττος(λ),Θάνος,Γεωργίου,Χατζατόγλου,Αντωνίου,Βαϊόπουλος,Ντόμπρα,Καρράς,Αναγνώστου.

Απρόσμενη ήττα

Απρόσμενη ήττα για την ομάδα του ΣΠΑΚ το απόγευμα του Σαββάτου στο εκτός έδρας ματς...Τα κορίτσια του Σπακ ήταν μπροστά στο σκορ με 0-2 κ όμως χάθηκε το ματς με 3-2 σετ από το Φιλαθλητικό Τρικάλων. Δύο  διαφορετικά πρόσωπα έδειξε η ομάδα στο συγκεκριμένο ματς,κάνοντας ένα μουδιασμένο ξεκίνημα στην αρχή του αγώνα κ από τα μισά του 1ου σετ τα κορίτσια με όπλο τη πολύ καλή ποιότητα στην υποδοχή δεν αφήσανε κανενα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα και ήρθε το 0-2. Η έλλειψη συγκέντρωσης ομως αργότερα κατέστρεψε το καλό παιχνίδι του ΣΠΑΚ  που πέταξε 2 βαθμούς καταφέρνοντας να πάρει μονο ένα βαθμό από το ματς που ειναι και ο πρώτος στο πρωτάθλημα...Τα σετ με πρώτο το ΣΠΑΚ (25-22,25-18,17-25,14-25,12-15).
ΣΠΑΚ(Αλεξίου Α.-Χαβρουζάς)Κωνσταντίνου,Κολοκύθα,Παπαστεφάνου,Κανάκη,Καρακαξά,Παγώνη Μ.(λ),Καρατζιά,Παπασακελλαρίου(λ),Τάκα,Παγώνη Α.,Παπαντώνη,Τεντολούρη,Νικολάου.