Βαριά ήττα στο Αλκαζάρ για την Αναγέννηση

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αρνητικών αποτελεσμάτων συνέχεια για την Αναγέννηση η οποία ηττήθηκε με σκορ 4-1 στο Αλκαζάρ από τον Απόλλωνα Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν για πρώτη φορά στο 17ο λεπτό με τον Τσιλούλη,ο οποίος πλάσαρε αλλά ο Γκέκας μπλόκαρε.

Ο πρώην παίκτης της Αναγέννησης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ τρία λεπτά αργότερα με συρτό σουτ.

Μετά το γκολ ο Απόλλων συνέχισε να πιέζει και διπλασίασε τα τέρματα του στο 32ο λεπτό μετά από γύρισμα του Κουρτεσιώτη και προβολή του Κανούλα.

Πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος οι Λαρισαίοι πέτυχαν και τρίτο γκολ,όταν ο Μαυριάς έδωσε στο Σουλίδη και αυτός νίκησε τον Γκέκα.

Όπως είναι λογικό το δεύτερο ημίχρονο έμοιαζε με τυπική διαδικασία.

Στο 47΄ο Τσιλούλης και πάλι σούταρε εκτός περιοχής,με την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του Γκέκα.

Η Αναγέννηση απείλησε στο 67ο λεπτό,όταν ο Τζέκος έστρωσε με το στήθος στον Σουντουρά,ο οποίος σούταρε αλλά δεν ανησύχησε τον Παϊτέρη.

Το μοναδικό που πέτυχαν οι "κιτρινόμαυροι" ήταν να μειώσουν σε 3-1 στο 86ο λεπτό με σουτ του Κορέλα.

Τέσσερα λεπτά μετά το γκολ του Κορέλα ήρθε και το τέταρτο γκολ του Απόλλωνα Λάρισας μετά από διπλή προσπάθεια του Τσιλούλη.

Τα περιθώρια μετά τη σημερινή ήττα στενεύουν για την Αναγέννηση,η οποία παραμένει εντός της επικίνδυνης ζώνης και το επόμενο παιχνίδι με τον Καραϊσκάκη Άρτας στο Στάδιο χαρακτηρίζεται τελικός.

Οι συνθέσεις:

Απόλλων Λάρισας (Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου Β., Χατζής, Μαυριάς, Αγρόδημος, Κανούλας, Σουλίδης, Τσιλούλης

Αναγέννηση Καρδίτσας (Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Θεοδωράκης, Μπούσδρας (46′ Μούτσιος), Ντάγκρας, Μπιτέλης, Σουντουρά, Ρουσσάκης, Τζέκος, Χαντζάρας

Διαιτητής: Γκαμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Νταλούκας (Τρικάλων), Θεοδώρου (Πιερίας)