Ηττα με 2-0 για την Αναγέννηση στον Απόλλων Πόντου

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Typography

Ο Απόλλων Πόντου κέρδισε σήμερα με 2-0 την Αναγέννηση Καρδίτσας που δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το εκτός έδρας ματς.

Τα τέρματα των Κοκκινόμαυρων στο παιχνίδι, που έγινε στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Football League, σημείωσαν οι Μπρίτο (16΄) και Χασομέρης (75΄). Στο 80΄ οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο 3-0, αλλά η προσπάθεια του Ντούνγκα σταμάτησε στο δοκάρι του Γκέκα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεζ, Γεωργιάδης, Καπίας, Λιόνης (57' Φάμπιο), Σαμαράς, Βεργώνης, Συμελίδης, Ν' Λουντούλου (85' Καλογέρης), Καλαϊτζίδης, Μπρίτο (46' Ντούνγκα), Χασομέρης.

ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι (80' Παπαευθυμίου), Ποζατζίδης, Θεοδωράκης, Κισκαμπάνης, Σουντουρά, Σταματάκης, Μπιτέλης, Χαντζάρας (58' Τζέκος), Πλαβούκος, Κονέ (77' Κωνσταντινόπουλος).

Διαιτητής: Βρέσκας (Ημαθίας)

Βοηθοί: Φαλτάκας (Γρεβενών), Καρακώστας (Λάρισας)

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(4η αγωνιστική)

Σάββατο 18/11

ΑΟ Τρίκαλα - ΟΦΗ 0-0

Κυριακή 19/11

Παναχαϊκή – ΑΟΧ Κισσαμικός 0-0

Εργοτέλης –Άρης 2-3 (14' Κάιπερς, 23' Σταματάκος - 53' Ντούνης, 72' Διαμαντόπουλος, 88' Πλατέλλας)

Καραϊσκάκης –Σπάρτη 2-1 (18' Χούσος, 37' Κυριάκης - 41' Ράνος)

Καλλιθέα– Δόξα Δράμας 0-1 (31' Λίτσκας)

Απόλλων Λάρισας -Πανσερραϊκός 3-0 (47' Τσιλούλης, 75' Μαυριάς, 79' Σαχινίδης)

Απόλλων Πόντου- Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0 (15' Μπρίτο, 77' Χασομέρης)

Αιγινιακός -Παναιγιάλειος 1-1 (91' Παπαδόπουλος - 59' Γαβριηλίδης)

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άρης 12

2. Παναχαϊκή 10

3. Δόξα Δράμας 10

4. ΑΕ Καραϊσκάκης 9

5. ΟΦΗ 8

6. ΑΟΧ Κισσαμικός 8

7. Απόλλων Πόντου 8

8. Βέροια 6

9. Παναιγιάλειος 5

10. Σπάρτη 5

11. Αν. Καρδίτσας 4

12. Απόλλων Λάρισας 3

13. Εργοτέλης 2

14. Τρίκαλα 2

15. Πανσερραϊκός 1

16. Αιγινιακός 1

17. Καλλιθέα 1

18. Αχαρναϊκός -51

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σάββατο 25 Νοεμβρίου

Άρης – Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3)

ΟΦΗ – Καλλιθέα (15:00)

Πανσερραϊκός – Καραϊσκάκης (15:00)

Αν. Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας (15:00)

Κυριακή 26 Νοεμβρίου

Δόξα Δράμας – Εργοτέλης (15:00, Web TV ΕΡΤ)

ΑΟΧ Κισσαμικός - Βέροια (15:00)

Παναιγιάλειος – Τρίκαλα (15:00 ΕΡΤ3)

Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου (15:00)

Σπάρτη – Αχαρναϊκός ΜΑΤΑΙΩΣΗ

e-max.it: your social media marketing partner

 

tsianabas3

 

tsianabas3