Ήττα στο 90΄ για τον ΑΟ Σελλάνων στο Βόλο

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα Σέλλανα αν και κρατούσαν μέχρι το 89ο λεπτό ένα σημαντικό βαθμό στο Βόλο ηττήθηκαν με σκορ 2-1 από τον Ολυμπιακό στο ΕΑΚ.

Η πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης ανήκε στους γηπεδούχους, όταν μετά από ωραίο συνδυασμό Θέου-Σέττου ο πρώτος σούταρε με την μπάλα να περνά άουτ.

Ο Ολυμπιακός προσπαθούσε να δημιουργήσει, όμως η ομάδα των Σελλάνων αμυνόταν σωστά και δεν κινδύνευε ιδιαίτερα.

Μάλιστα λίγο έλειψε να ανοίξει το σκορ στο 33ο λεπτό με τον Βουκομάνοβιτς να επιχειρεί ψηλοκρεμαστό σουτ και την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καραγκιολίδη.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Ολυμπιακός Βόλου άνοιξε το σκορ με τον Βασίλιεβιτς. Ο Θέος έκανε τη σέντρα και ο αμαρκάριστος Βασίλιεβιτς έστειλε την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα του Κουτσόπουλου.

Ένα γκολ που ήρθε σε άσχημο χρονικό σημείο για την ομάδα του Προαστίου, σε ένα ματς μάλιστα που οι γηπεδούχοι δεν απειλούσαν ιδιαίτερα την εστία των «κυανολεύκων».

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους ο ΑΟ Σελλάνων βγήκε μπροστά για να ψάξει την ισοφάριση και τα κατάφερε στο 59ο λεπτό.

Ο Βουκομάνοβιτς με πανέμορφο σουτ έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Καραγκιολίδη φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Οι «κυανόλευκοι» μετά την ισοφάριση δεν κλείστηκαν πίσω και απείλησαν στο 68ο με τον Καραγκιολίδη να διώχνει σε κόρνερ πριν γίνει κάτοχος της μπάλας ο Μπλατσέρι.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την κατοχή, χωρίς ωστόσο να δημιουργούν σημαντικούς κινδύνους μπροστά από την εστία του Κουτσόπουλου.

Στο 89ο λεπτό ο Ολυμπιακός έφτασε στο δεύτερο γκολ, όταν μετά από πάσα του Βασίλιεβιτς ο Μέμος που είχε περάσει ως αλλαγή βρέθηκε απέναντι στον Κουτσόπουλο και λύτρωσε τους γηπεδούχους.

Ο ΑΟ Σελλάνων πίεσε για την ισοφάριση στα εναπομείναντα λεπτά, αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο.

Θυμίζουμε πως οι «κυανόλευκοι» την επόμενη αγωνιστική δε θα αγωνιστούν, καθώς έχουν ρεπό.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καραγκιολίδης, Α. Κόκας, Καραμπάς, Νόνης, Κραγιόπουλος, Τόσκας, Βασίλιεβιτς, Καρβούνης, Σέττος, Θέος, Δ. Κόκας

Α.Ο. ΣΕΛΛΑΝΩΝ: Κουτσόπουλος, Μάττας, Καραγκούνης, Αρχοντής, Κούρκουλας, Θεοδωρόπουλος, Μπλατσέρι, Βουκομάνοβιτς, Τζάνης, Κοντός, Παπαδημητρόπουλος.

Διαιτητής: Αγγελούλης (ΕΠΣ Λάρισας)

Βοηθοί: Στάικος, Πατέτσος (ΕΠΣ Λάρισας)